Zhubněte s chilli papričkami

30. srpna 2013 v 11:17

Zhubněte s chilli papričkami


Teď by měli číst hlavně ti z vás, kteří máte rádi pálivé koření. A pokud jste se rozhodli shodit pár kilo, čtěte rozhodně do konce. Oblíbeným pálivým koření dochutíte jídlo, které chcete. Navíc můžete parádně shodit. Nová americká studie totiž prokázala, že pravidelná konzumace chilli papriček potlačuje chuť k dalšímu jídlu.


Takže pokud máte problém ovládat svoje chuťové buňky, rozhodně nevěste hlavu. Chilli papričky by vás z toho měly vysekat. A v čem celá záhada spočívá? Chilli papričky obsahují látku, které se říká kapsaicin. To je právě to ono, z čeho nám pak hoří celá pusa. Je nutné ale upozornit, že ne každá chilli paprička kapsaicin obsahuje. Respektive obsahuje, ale ne všechny ho mají v takovém množství, aby výrazně zasáhl do vašeho hubnoucího procesu. Výzkum amerických vědců ukázal, že kapsaicin v chilli papričkách může snižovat hlad a naopak zvyšovat výdej energie. Při pojídání papriček ze zvyšuje teplota těla a to právě přispívá k většímu spalování kalorií. Nemyslete si ale, že teď si nakoupíte pytel chilli papriček a nebudete pojídat nic jiného. Takhle to nefunguje. Tělo si na to nesmí zvyknout. Větší efekt budou mít chilli papričky u těch osob, které normálně toto nekonzumují. Pokud si tělo zvykne na ostrý nádech jídel, účinek bude minimální. Prakticky nakonec může zmizet úplně.
Dnes už existují dokonce tablety, které obsahují onen kapsaicin. Podle vědců jsou ale mnohem účinnější přímo sušené chilli papričky. Navíc, budete lépe trávit a váš metabolismus se výrazně zlepší.
Chilli papričky ale mají mnohem víc pozitiv. Jejich konzumace je totiž prospěšná nejen z dietních důvodů. Považuje se také za velmi dobré přírodní afrodisiakum. Afrodisiakum prokrví celé tělo a to včetně pohlavních orgánů.
Všeobecně můžeme říct, že papričky jsou velmi zdravé. Obsahují kromě kapsaicinu například vitamíny C a B. Papričky můžeme brát taky jako "nakopávač". Mají totiž povzbuzující účinky. Jsou vhodné v období, kdy jste nemocní. Doporučují se při nachlazení nebo pokud trpíte na revma. Vyzkoušet by to klidně mohli i ti z vás, kteří máte slabý krevní oběh. Podporují také vylučování trávících šťáv.Přejdeme teď taky trochu do kosmetické sféry. Existují i různé masti s obsahem čili. Používají se při artróze.
Chilli papričky jsou zkrátka zdravé. Pokud neholdujete ostrým jídlům, nemusíte to s množstvím zrovna přehánět. Zkuste si dochutit jídlo jen trochu. Popřípadě, pokud se chystáte tomuto podlehnout, jsou tu ještě tablety. V každém případě nemusíte nutně zahájit dietu s chilli papričkami. Stačí to vyzkoušet. Buď vám to sedne anebo budete hledat jinou dietu, která bude konkrétně vám vyhovovat.


Tak co slečny jdete do toho? :D:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cherry Cherry | Web | 30. srpna 2013 v 14:49 | Reagovat

nevím, zdali bych je dokázala jíst samotné jen tak :D

2 Eve* Eve* | E-mail | Web | 30. srpna 2013 v 16:48 | Reagovat

Miluju chilli papričky a vůbec všechno ostré, takže se tím krmím celkem často. :D

3 brilla64 brilla64 | Web | 30. srpna 2013 v 17:47 | Reagovat

mam rada pikantné veci,ale že by som ich nejako vyhľadávala..:) nato predávajú tabletky na chudnutie chilliburner alebo ako sa to pise :D moja teta zhodila za polroka okolo 40 kg a to len tým že to brala a zmenila úplne stravu...bola bacuľka a teraz je úplna kočica...ale neviem, či tie tabletky pomohli :) tam sú asi výťažky z toho,či? :)

4 Ko Ky Ko Ky | Web | 30. srpna 2013 v 21:25 | Reagovat

hezký návod,škoda že chilly papričky moc nemusím :_D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama