Září 2013

I want it :)

29. září 2013 v 22:28 | Alice Mayer |  Ana,motivace,slim

Sexy pozadí Usmívající se

Hodinky rolex Líbající


Nákup v Pradě Líbající


Hodinky Michael Kors Líbající


Dokonalé vlasy
Hot body


kabelka Céline Líbající


Voda jako pomocník při hubnutí!

27. září 2013 v 11:49 | Alice Mayer |  Recepty
Dodržování zásad pravidelné a racionální stravy představuje základ štíhlé linie. Málokdo ovšem ví, že tajemstvím úspěchu při shazování přebytečných kilogramů je kromě vyvážené stravy i dostatečný a správný příjem tekutin.
Jsou-li pečlivě dodržovány stravovací zásady a přesto tato opatření nenesou kýžené ovoce, pak může být právě nedostatečný či špatný pitný režim kamenem úrazu celého našeho snažení. Bez vody nejen že nezhubneme, ale budeme navíc unavení, podráždění a překvapivě stále hladoví. Nepodceňujte proto význam vody a začněte pít pro své zdraví!
Proč je voda při hubnutí tak důležitá?
Možná vás to překvapí, ale již jedna či dvě sklenice (200 - 400 ml) dokážou zaplnit žaludek a člověka rychleji zasytit. Navíc, dostatečný a pravidelný příjem tekutin, například nízkomineralizovaných pramenitých vod Rajec, prokazatelně podporuje látkovou výměnu a zvyšuje energetický výdej až o 30 %. Už deset minut po konzumaci půl litru tekutin musí organismus začít pracovat na "vyšší obrátky". Pokud denně vypijeme minimálně litr a půl neochucené vody, spálíme tímto způsobem v průměru 200 kJ. Takto může být naše tělo za rok lehčí až o dva a půl kilogramu!

Hlad nebo žízeň?
Pocit hladu, který často trápí každého z nás, může být paradoxně vyvolán dehydratací organismu. Při ztrátě vody na úrovni asi 1 % tělesné hmotnosti vyšle naše tělo signál - pocítíme žízeň. Častokrát ho však mylně považujeme právě za hlad, přičemž je velmi pravděpodobné, že naše tělo namísto "něčeho malého" pouze potřebuje doplnit vhodnou tekutinu (takovou jsou například nízkomineralizované pramenité vody Rajec, které svou kvalitou a složením odpovídají zásadám správného pitného režimu vhodného na každý den). Čekat na tento "alarm" se však nedoporučuje. Žízeň patří mezi poslední varovné signály našeho těla a při správném pitném režimu by se vůbec neměla dostavit.

Receptem proti dehydrataci může být rozvržení denního příjmu tekutin do pravidelných dávek, přičemž větší část by měla být soustředěna do dopoledních hodin. Pro zaneprázdněné a zapomnětlivce se často osvědčuje jednoduchá pomůcka: položit si 1,5 litrovou láhev na pracovní stůl nebo na jakékoli viditelné místo. Pokud v době oběda nebude láhev poloprázdná, je nutné svůj pitný režim zintenzivnit.


Voda nad zlato
MRG. Eduard Polakovič z centra zdraví a výživy ONLIFE říká: "Pokud přijímáte dostatečné množství vody, napomáháte správnému fungování svých ledvin, které regulují bilanci vody v organismu a také zajišťují dobrou výkonnost ostatních orgánů. Voda díky své hustotě energie vytváří objem bez energetické hodnoty, čímž přispívá i k rychlému zasycení organismu. Proto doporučuji dodržovat správný pitný režim, který spolu s vhodnou stravou (ovocem a zeleninou s vysokým podílem vody) navíc vede k redukci tělesné hmotnosti " dodává odborník na sport a zdravý životní styl.

Šikovná rada na závěr
Zkuste si každé ráno hned po probuzení dopřát sklenici vody nalačno. Uvidíte, že si na tento rituál velice rychle zvyknete a zároveň tak dokonale "nastartujete" svůj metabolismus!

Výzva

26. září 2013 v 21:06 | Alice Mayer |  Alice Mayer25th September

25. září 2013 v 17:13 | Alice Mayer |  Deníček
25.září

Den : Středa
Den první

6:30 - 250 ml mléka ( 112 kcal)
9:30 - 250 ml mléka (112 kcal)
12:30 - 250 ml mléka (112 kcal)
16:30 - 250 ml mléka (112 kcal)
19:00 - 250 ml mléka (112 kcal


Pohyb: Celý den na nohách ( škola a pak chůze po městě)
Večer : Domácí posilování
Pití : kromě mléka voda asi 2litry


To jídlo vypadá moc dobře, ale já, já vypadám mnohem líp!

23. září 2013 v 0:05 | Alice Mayer |  Ana,motivace,slim
"To jídlo vypadá moc dobře, ale já, já vypadám mnohem líp!"Holky omluva!!!
Proč jsem tady nebyla?? Holky přerušila jsem dietu!
Proč?
Jelikož jsem byla nemocná a já bych se jinak neuzdravila, tak jsem to musela přerušit.Musela jsem pít čaj s citrónem a jíst jablka apod. Znáte to, když jste nemocné :) Navíc máma mi vařila čaj s cukrem:D
Jinak holky zažívám velké deprese!!! Rozešla jsem se s přítelem a po delší době se ke mě stavil pro pár věcí a prostě jsme se líbali apod. A ve mě se probudily city a váseň k němu. Jenže on se ke mě už vrátit nechce,dokonce si už našel druhou holku. Já to psychicky nezvládala a jedla jsem i čokoládu a oplatky a navíc jsem mám menstruaci. Znáte ty chutě.
Od středy se vracím k ditě :)) Protože jdu do školy :)


Mějte se krásně
Vaše Alic :)

Vteřinu na rtech, roky na stehnech.

18. září 2013 v 14:40 | Alice Mayer |  Ana,motivace,slim
"Vteřinu na rtech, roky na stehnech."
Tak co ? Stojí to zato?Sníš to?
Myslím, že tohle si musíme říct, před každým jídlem :)))17.září

17. září 2013 v 19:18 | Alice Mayer |  Deníček
17.září
Den : Úterý
Den druhý :)

A druhý den nemocná :) Chtěla jsem posilovat, ale když jsem udělala 10 dřepů strašně mi třeštilo v hlavě :) Mám nějakou zase zvláštní nemoc :) Bolí mě v krku, hava, kašel a rýma a na těle mám virážky :D Takže vlastně čekám na výsledky, co mi je :D

7:30 1 termix 104,97 kcal
9:30 125g polotučného tvarohu - 86,64 kcal
13:30 kuř. kousek masa ,100g kuřecího steaku 109,94 kcal
16:00 zelenina 100g rajčete 22,47 kcal
19:00 2 vejce + 250ml čaje (zelený čaj s višní PICWIK) 201,34 kcalPohyb : Domácí úklid :))
Kalorie : 523,36 kcal
Pití : Jenom vodu :)

Hladovka

17. září 2013 v 10:40 | Alice Mayer |  Recepty

HladovkaHladovka zaujímá mezi nezdravými dietami první místo. Často však tento pojem nedokážeme přesně definovat. Co tedy hladovka je? Jedná se o dlouhodobý stav, při kterém vědomě přijímáme nízké množství potravy, v horším případě nepřijímáme potravu vůbec.

Za hladovku již někteří mohou považovat situaci, kdy do každodenní racionální stravy zařadíme tzv. "čistící dny", během kterých pijeme pouze tekutiny nebo např. jíme pouze ovoce a zeleninu. V případě, že se tak děje jeden nebo dva dny co 14 dní, nemluvíme o hladovce.

Kdy je hladovka využívána?

Z medicínského hlediska můžeme za jistých okolností nazvat hladovku nízkokalorickou dietou. Jestliže se dostaneme s příjmem pod 4000 kJ za den, tak by to mělo být pouze pod lékařským dohledem. Hladovka, příp. nízkokalorická dieta je určena pouze jedincům, kteří z vážných zdravotních důvodů (např. operace) jsou nuceni snížit rychle váhu.

Proč je nutný lékařský dohled?

Při hladovění dochází k rozvoji ketoacidózy, která vzniká při nadměrném štěpení tuků. K tomu dochází v případech, kdy tělo nemůže brát energii z cukrů. Z tuků tak vznikají látky kyselé povahy, které se hromadí a zjednodušeně řečeno dochází k překyselení organismu. Dále při nedostatku potravy dochází ke ztrátě důležitých vitamínů a minerálů, které je nutné doplňovat ( infuze ). Váha jde velmi rychle dolů v důsledku využití tukových zásob jako zdroj energie, zároveň však dochází ke ztrátě až 50 % vody, tedy k dehydrataci, což vede ke snížení krevního tlaku. Hladovka také zvyšuje koncentraci kyseliny močové a to zvyšuje riziko dny nebo vzniku močových kamenů v ledvinách. V neposlední řadě je díky nízkému příjmu bílkovin porušena dusíková bilance a tím dochází ke ztrátě svalové hmoty.

K čemu dochází během "nekontrolované" hladovky?

Během prvního týdne většinou dochází ke ztrátě 5 - 7 kilogramů, ale pozor, nejedná se o tuk! Jde o vodu a částečně svalovinu. Procento tuku v těle se nezmění. Při dlouhodobějším hladovění pozorujeme příznaky tzv. marazmu, což je stav těžké podvýživy, mezi které patří vypadávání vlasů, zhoršená kvalita kůže a nehtů, zimomřivost apod. Může se projevit také zhoršený psychický stav, deprese, v závažnějších případech bezvědomí, které může končit i smrtí.

Kdo by se měl hladovky vyvarovat?

Nejlogičtější odpověď je KAŽDÝ! Uveďme si ale příklady skupin, u kterých je riziko při hladovění přinejmenším zvýšené:
 • děti a dospívající
 • těhotné a kojící ženy
 • pacienti v rekonvalescenci a lidé trpící problémy se žlučníkem (riziko působí cholesterol, který se při hubnutí uvolňuje z tukových buněk)
Přestože je hladovka, respektive každá nízkokalorická dieta, nejen nezdravá, ale také zdraví a život ohrožující dieta, je přesto často vyhledávaná. Spousta jedinců si stále neuvědomuje rizika, která hladovění přináší. Dobu, kdy lidé na hlad běžně umírali, si pamatují mnohdy ještě naše babičky, dokonce i dnes jsou země, ve kterých denně na podvýživu zemřou stovky lidí. Je proto až nepochopitelné, že někdo tento způsob hubnutí vyhledává dobrovolně. Alarmující je také věková hranice jedinců zkoušejích tyto drastické metody, která rok od roku klesá. Je tedy v zájmu všech se zamyslet a snažit se principy zdravé výživy nejen vzít za vlastní, ale také být schopen tyto poznatky přenášet dál.
Ze zřejmých důvodů tuto dietu NEDOPORUČUJEME!

Banány

16. září 2013 v 19:52 | Alice Mayer |  Alice Mayer
Co najdeme v banánu?
Jak vidíte na obrázku, banán je mimo jiné významným zdrojem vlákniny, draslíku a vitamínu B6.
Jeden kousek vám zaručí 3g vlákniny (12% DDD), 422mg draslíku (16% DDD) a 0,4mg vitamínu B6 (22% DDD)
(DDD = doporučená denní dávka)
Zde vidíte složení ještě podrobněji rozepsáno:
3g vlákniny
6g škrobů
7g fruktózy
8g glukózy
0,3g tuku
celkem okolo 100 kalorií
+ spousta vitamínů!
Prospěšné účinky banánů:
1. snižuje riziko rakoviny
2. zlepšuje kvalitu pokožky
3. snižuje hladinu krevního cukru
4. dodává energii
5. zlepšuje výkonnost mozku
Zajímavosti ze světa banánů:
 • V roce 2002 se celosvětově prodalo přes 12 miliónů tun banánů.
 • První známý organizovaný banánový sad se objevil v Číně v roce 200 n.l.
 • V roce 1502 portugalští kolonisté vybudovali první banánové sady v Karibiku a ve Střední Americe.
 • Je to 100 let co banán našel cestu do Evropy.
 • V Indii je banán posvátný v jedné formě bohyně Kali a uctívá se každý třetí den v měsíci.
 • Banánovník není strom, má pouze dřevěné části a je to největší bylina na světě.
A další zajímavosti:
 • V Severní Americe poprvé ochutnaly banán v roce 1876 na výstavě.
 • Alexander Veliký byl pravděpodobně jeden z prvních Evropanů kdo ochutnal banán v roce 367 před naším letopočtem.
 • Portugalci založili první plantáž v Karibiku v 16 století
 • Slovo banán pochází z arabštiny a znamená "prst".
 • Skoro osm let se banán nedovážel do Evropy během a po druhé světové válce.
 • Banán má hodně draslíku a je proto vhodný při léčení vysokého krevního tlaku.
 • 100 gramů banánu má pouze 0,5% tuku. To je 80x méně než hamburger.
Přírodní svačinka plná energie, která vám zlepší náladu
Banán obsahuje protein, který si naše tělo umí přetvořit na serotonin, proto bych měli sáhnout po banánu i ve chvíli, kdy nemáme zrovna nejlepší náladu.
Pro lepší soustředěnost
Studie na amerických univerzitách prokázaly, že konzumace banánů činí děti a studenty soustředějšími, podporuje jejich koncentraci na studium.
Banán je ideální svačinkou po cvičení nebo jako zdroj energie po ránu.

Dokonale se hodí k čokoládě...


16.9. deníček

16. září 2013 v 16:24 | Alice Mayer |  Deníček
16.9.
Pondělí

Den první s mléčnou dietou :)

6:30 - 250 ml mléka ( 112 kcal)
8:30 - 250 ml mléka (112 kcal)
13:00 - 250 ml mléka (112 kcal)
16:00 - 250 ml mléka (112 kcal)
19:00 - 250 ml mléka (112 kcal)


Pohyb : Tak různě chůze, domácí úklid :)
Pití : Jinak voda asi tak 2litry
Kalorie : 560 kcal


P.S holky jsem nemocná !!!